اعتصاب کارگران پتروشیمی آبادان و پتروشیمی رازی

  • مهر ۱۶, ۱۴۰۲
  • دیدگاه غیر فعال شده است
مزد

۱۲مهر ماه کارگران پتروشیمی آبادان، به دلیل عدم پرداخت مطالبات مزدی و رفاهی خود دست از کار کشیده و مقابل ساحتمان مرکزی شرکت تجمع  کردند. کارگران پتروشیمی آبادان علاوه بر اعتراض به عدم پرداحت دستمزد ها ی ماه جاری  به عدم پرداخت 40 درصد حق  جذب طی ماههای گذشته نیز اعتراض دارند.

از دیگر مطالبات کارگران اعتصابی اصلاح طرح طبقه‌بندی مشاغل و تبدیل وضعیت ایثارگری به رسمی است.

با وجود  گذشت 6 روز از  اعتصاب کارگران پیمانی پتروشیمی رازی مسئولان شرکت نه تنها به خواسته‌ی کارگران اعتصابی توجهی نکرده‌اند بلکه از شیوه‌های گوناگون برای اعمال فشار به کارگران استفاده می‌کنند.
به نوشته‌ی یکی از کارگران اعتصابی پیمانی پتروشیمی رازی: «از روزی که اعتصاب کردیم نفرات رستوران هم با ما دست به اعتصاب زدن و رستوران قادر به پخت نیست ولی حدود ۱۰ نفر بصورت روزمزد استخدام کردن و برای نیروهای رسمی و قراردادی غذا پخت می‌کنن و [ساعت] خروج این پرسنل هم ساعت ۱۴ است. ولی به ما کارگران پیمانی گفته شده حق خروج از شرکت را در ساعت ۱۴ ندارید و طبق روال روزهای گذشته ساعت ۱۶ سرویس میاد و می‌توانیم خروج کنیم و در این فاصله‌ی زمانی به پرسنل پیمانکار نهار نمی‌دن و می‌گویند چون اعتصاب کردین ناهار ندارین».
عدم پرداخت مطالبات معوقه، تبعیض فراوان دراختصاص امتیازات رفاهی بین کارگران و کارکنان رسمی و قراردادی این شرکت و عدم تحقق وعده‌های مسئولین اصلی‌ترین دلایل اعتصاب این کارگران است.

قبلی «
بعدی »
%d