صدور حکم ۴ سال زندان برای ریحانه انصاری‌نژاد

  • مرداد ۷, ۱۴۰۲
  • دیدگاه غیر فعال شده است
ریحانه انصاری

 

ریحانه انصاری‌نژاد کارگر بازنشسته و فعال کارگری به ۴ سال زندان محکوم شد. بر اساس این حکم، ریحانه انصاری‌نژاد به ۴ سال حبس تعزیری و به عنوان مجازات تکمیلی به مدت ۲ سال از عضویت در احزاب، گروه‌ها، دستجات سیاسی و فعالیت در فضای مجازی، رسانه‌ها و مطبوعات و خروج از کشور محکوم شده است. این حکم توسط شعبه ۱۵ به ریاست قاضی صلواتی صادر شده است.
حکم صادره نه بر اساس کیفرخواست، بلکه براساس گردش کار وزارت اطلاعات صادر شده است و حتی به صورت نمایشی هم روال‌های مرسومشان را رعایت نکردند.

این قضیه تایید دیگریست که قاضی در این سیستم ناعادلانه فقط به عنوان ماشین امضاء کار می‌کند، و هیچ استقلالی ندارد. مهم نیست که چه اسمی دارد یا در چه شعبه‌ای نشسته بلکه به او دیکته شده است که چه حکمی در بیدادگاهها بدهد.

خودشان میدانند که ریحانه انصاری نژاد هیچ جرمی مرتکب نشده است. برگزاری بیدادگاه علیه ریحانه انصاری نژاد با اتهاماتی بی پایه و اساس خشم هر کارگر و انسان منصفی را در میاورد.  کلیه اتهامات واهی علیه ریحانه انصاری نژاد در دادگاه تجدید نظر لغو‌ باید گردند و به این سناریو سازیهای دستگاههای امنیتی و قضایی باید خاتمه داده شود.

قبلی «
بعدی »
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: