مرگ و مصدومیت کارگران درحوادث شغلی

  • تیر ۲۴, ۱۴۰۲
  • دیدگاه غیر فعال شده است
مرگ کارگران

کشته و زخمی شدن دو کارگر در کارخانه فولاد گیلان

۲۴ تیر ماه دو کارگر شاغل در بخش عمران کارخانه فولاد گیلان حین انجام کار بر اثر ریزش بتن روی سرشان در مخزن شش متری روغن سقوط کرده و دچار حادثه شدند.

این کارگران از تکنسن‌های باتجربه بخش عمران  کارخانه هستند که  با ریزش ناگهانی بتن روی سرشان از ارتفاع به داخل چاله روغن سقوط کرده و بلافاصله رحمان قربانزاده جان خود را از دست داده وکارگر دیگر با مصدوم می‌شود. هویت کارگر مصدوم این حادثه هنوز اعلام نشده و برای درمان به بیمارستان‌ انتقال پیدا کرده و هنوز از وضعیت جسمی وی اطلاعی در دست نیست.

کارگران می‌گویند، از  ۲۰ روز پیش خط تولید کارخانه فولاد گیلان برای بازسازی  متوقف شده و کارگران روزانه ۱۲ ساعت کار سنگین بدون تعطیلی انجام می‌دهند.

 

مسمومیت و سوختگی کارگران پتروشیمی ایلام

به نقل از اورژانس ایلام  در روز ۲۲ تیرماه  انتشار گاز دی متیل دی سولفید، باعث مسمومیت ۵ کارگر در پتروشیمی ایلام شده، که دو نفر  از مصدومان به بیمارستان اعزام و سه نفر دیگر نیز به صورت سرپایی درمان شده‌اند.

در این حادثه میثم آزادی از کارگران پتروشیمی ایلام دچار حریق شده است که با تشخیص مراکز درمانی  وی برای مداوای تخصصی به بیمارستانی در اهواز اعزام شده است.

مرگ جوشکار ساختمانی به دلیل برق گرفتگی

یک کارگر جوشکار ساختمانی حین کار در یک پروژه ساختمانی در حال ساخت واقع در  خرم آباد، بر اثر حادثه برق‌گرفتگی جان خود را از دست داد.

گفته می‌شود، این کارگر جوان مشغول جوشکاری اسکلت ساختمان بوده که بر اثر اتصالی سیم‌ها ی دچار برق گرفتگی شده و فوت کرده است.

قبلی «
بعدی »
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: