اذیت و آزار کارگر زندانی داود رضوی‌کماکان ادامه دارد

  • خرداد ۸, ۱۴۰۲
  • دیدگاه غیر فعال شده است
داوود رضوی

 

داود رضوی عضو هیئت مدیره سندیکای کارگران شرکت واحد نزدیک به ۹ ماه است در زندان اوین محبوس می‌باشد و‌ در اینمدت با مشکلات عدیده جسمی‌ و رفتارهای آزار دهنده زندانبانان مواجه بوده است.

۴ روز پیش رئیس زندان به داود رضوی اعلام می‌کند که پزشکی از سوی پزشکی قانونی برای معاینه آمده و سپس وی را  جهت معاینه به بهداری زندان می‌برند. در آنجا داود رضوی به دکتر ابراز می‌کند که شماره چشمم بالا رفته و با عینک قادر نیست خوب ببیند.

دکتر پس از معاینه اعلام می‌کند که  احتمالا مشکل ناشی از آب مروارید باشد و مجددا ایشان را به داخل بند بر می‌گردانند.

دیروز یکشنبه، ۷ خرداد ۱۴۰۲، رئیس زندان به ایشان اعلام می‌کند دوشنبه که روز ملاقات حضوری وی با خانواده می‌باشد می‌بایستی برای معاینه قلب ‌به بیمارستان اعزام شود، ولی داود به خاطر اینکه برای این هفته درخواست ملاقات با خانواده را داده بود و همچنین نزدیک به ۴ هفته هیچ‌ ملاقات حضوری با خانواده نداشته این اعزام را قبول نمی‌کند. در این مدت مسئولین زندان با علم‌کامل به اینکه ملاقات برای زندانی و خانواده ضروری می‌باشد با اقدام جهت اعزام‌ در زمان ملاقات، عملا باعث اختلال در ملاقات و ‌نیز روند درمان وی شد‌ه‌اند.

سندیکای کارگران شرکت واحد تا کنون بارها نسبت به غفلت ساختاری در روند پزشکی داود رضوی از طرف مسئولین زندان و عدم هماهنگی در دادرسی پرونده ی ایشان شدیدا اعتراض نموده و خواستار توقف این اعمال آزار دهنده و همچنین لغو پرونده سازی و اتهامات بی پایه و اساس برای اعضای زندانی خود داود رضوی، رضا شهابی و حسن سعیدی میباشد.

کارگر زندانی آزاد باید گردد
زندانی سیاسی آزاد باید گردد
چاره کارگران وحدت و‌ تشکیلات

سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه
۸ خرداد ۱۴۰۲

قبلی «
بعدی »
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: