اعتصاب کارگران پتروشیمی ها و اعتراض پرستاران

  • فروردین ۲۶, ۱۴۰۲
  • دیدگاه غیر فعال شده است
کارگران پتروشیمی

روز ۲۶ فروردین، کارگران پروژه‌ای واحد جی.ال شاغل در پتروپالایش پتروشیمی دهلران (دشت عباس) با مطالبه افزایش ۵۲ درصدی دستمزدها و تغییر نوبت کاریشان به ۲۰ روز کار ۱۰ روز استراحت، دست از کار کشیدند. نوبت کاری آنان در حال حاضر ۲۴ روز کار و ۶ روز استراحت است.

اعتصاب و اعتراضات کرگران پتروشیمی ها برای  ۲۰ روز کار ۱۰ روز استراحت و افزایش دستمزدها از سال ۱۴۰۰ آغاز شد ه است .کارفرمایان بارها در زمان اعتصاب ابتدا با وعده‌ و وعیدهایی بخشی از آن را پذیرفتنند، اما پس از فروکش کردن اعتصاب دوباره از محقق کردن مطالبات عقب‌نشینی کردند.

۲۶ فروردین ماه کارگران پروژه‌ای واحد جی ال شاغل در پتروپالایش دشت عباس در دهلران  نیز با خواست تغییر نوبت کاری به بیست روز کار و ده روز مرخصی و افزایش دستمزدها دست به اعتصاب زدند.

در ۲۶ فروردین جمعی از پرستاران و کادر درمانی استان کردستان مقابل استانداری  تجمع کردند. پرستاران کردستان، مهم‌ترین خواسته‌ی خود را اصلاح آیین‌نامه تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری می‌دانند . آن‌ها می‌گویند: خواستار برقراری عدالت هستیم؛ مبالغ تعرفه‌گذاری به شدت ناچیز است و پرستاران به این پرداختی‌های ناعادلانه اعتراض دارند.

پرستاران معترض می‌گویند: ما خواستار این هستیم که حاصل زحمات پرستاران باید به جیب خودشان برود نه دیگران؛ می‌خواهیم بدانیم چه کسانی مخالف اجرای قانون است و نمی‌گذارد پرستاران به حق‌شان برسند.

قبلی «
بعدی »
%d