درگذشت اکبر زبردست از بنیانگذاران سندیکای کارگران پروژه ای

  • فروردین ۱۸, ۱۴۰۲
  • دیدگاه غیر فعال شده است

رفیق اکبر زبردست یکی از کارگران بازمانده و سازمان دهنده سندیکای کارگران پروژه ای آبادان ۱۶ فروردین پس از دوره ای طولانی تحمل درد و رنج ناشی از بیماری ریوی حاد، بدرود حیات گفت.
عمو اکبر از جمله کارگران آگاهی بود که در دوره حاکمیت سیاه و دیکتاتوری ستم شاهی پهلوی فعالیت سیاسی خود را آغاز کرد و در یک گروه سیاسی چپ که اعتقاد به کار سیاسی و تشکیلاتی در میان کارگران داشت زیر عنوان « متحدین خلق » فعالیت می کرد. در همان دوران به دلیل فعالیت آگاه گرانه سوسیالیستی دستگیر و به زندان محکوم شد.
این کارگر سخت کوش و فداکار یکی از بنیانگذاران سندیکای کارگران پروژه ای آبادان و فعال برجسته ای بود که همراه با سایر رفقای کارگر پیشرو موفق گردیدند سندیکایی مستقل با چهارده هزار عضو ایجاد کنند. این سندیکا به همت کارگران پر تلاش و هیأت مدیره آگاه و زحمتکش آن خدمات ارزنده ای در دفاع از کارگران و پیشبرد اهداف جنبش کارگری انجام دادند‌. طبقه کارگر ایران، کارگران خوزستان به ویژه کارگران رزمنده و نفتگران خستگی ناپذیر آبادان تلاش و دستاوردهای سندیکای کارگران پروژه ای آبادان و یاد رفقای کارگر مبارز خود را فراموش نخواهند کرد.
یاد این رفیق کارگر مبارز اکبر زبردست را گرامی می داریم.

ارسالی از طرف یکی رفقای ایشان

منبع: گروه اتحاد بازنشستگان

قبلی «
بعدی »
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: