پیام سندیکای کارگران شرکت واحد که به پنجاه و سومین کنگره کنفدراسیون عمومی کار، «س ژ ت»

  • فروردین ۱۳, ۱۴۰۲
  • دیدگاه غیر فعال شده است
اطلاعیه واحد

 

با سلام و درود به همه‌ی شرکت کنندگان در پنجاه و سومین کنگره کنفدراسیون عمومی کار، «س. ژ. ت.»، که به تاریخ ۲۷ تا ۳۱ ماه مارس ۲۰۲۳ در شهر “کلرمون فِران” فرانسه برگزار می‌شود.

درودها و سلام‌های گرم ما به همه‌ی کارگران فرانسه که همواره یکی از پیشقراولان مبارزه علیه سیستم سرمایه‌داری جهانی بوده اند و در این روزها درگیر مبارزه‌ای جدی علیه قوانین واپس گرایانه دولت ماکرون هستند.
سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و‌حومه، همچون دیگر کارگران ایران، حمایت خود را از مبارزات برحق شما اعلام و بر همبستگی میان همه‌ی کارگران جهان تاکید می‌کنیم.

مبارزات شما و خشونت پلیس فرانسه نشان می‌دهد که زمانی که پای سود سرمایه‌داران و قوانین ضد‌کارگری در میان باشد فرقی ماهوی میان دولتهای‌ سرمایه‌داری جهان وجود ندارد و جواب آنان به مبارزات کارگران، کنترل و سرکوب به انحای گوناگون است.

همانطور که در جریان هستید، سندیکای ما و دیگر تشکلات و ‌گروههای مستقل کارگری در ایران طی سالیان متمادی و‌ بطور بی انقطاع تحت سرکوب و حملات نیروهای امنیتی و قضایی بوده اند. حق تشکل مستقل کارگری و ‌حق اعتراض و‌ اعتصاب با شدت تمام‌سرکوب میگردد و فعالین کارگری و‌مدنی بطور روزانه با اتهامات نخ‌نما و‌ تکراری ای همچون «اقدام‌علیه امنیت ملی» و «تبلیغ علیه نظام» تحت تعقیب و بازداشت و حبس قرار میگیرند. سه تن از فعالین شناخته شده سندیکا، رضا شهابی، داود رضوی و‌حسن سعیدی، که در گذشته به دعوت سندیکاهای کارگریی فرانسه، از جمله س، ژ، ت، در اجلاسهای کارگری در کشور شما شرکت کرده بودند، ماهها میباشد، برای چندمین بار، در زندان بسر میبرند. همچنین فعالین‌کارگری و‌ معلمی از جمله جعفر ابراهیمی، رسول بداقی، کیوان مهتدی از ماه اردیبهشت سال گذشته در زندان بسر می‌برند.

سه عضو زندانی سندیکای ما، حسن سعیدی، داود رضوی و رضا شهابی، و تعدادی از معلمان و‌ فعالین‌کارگری به بهانه دیدار با دو فعال سندیکایی فرانسوی در سال گذشته از سوی دولت ایران با اتهامات واهی و بی پایه و‌ اساس روبرو شده‌اند. ارتباط و همبستگی کارگری یکی از اصول اولیه مناسبات و مبارزات طبقه کارگر در تمامی جهان است اما از سوی حاکمیت در ایران، به عنوان جرم به شمار می‌رود. اساس این جرم‌ انگاری، اما وحشت حاکمیت از اتحاد طبقه کارگر و‌ ایجاد و‌ گسترش تشکلهای مستقل کارگری و‌ دیگر تشکلات طبقاتی و‌ مدنی در کشور است. سناریو سازیهای حاکمیت علیه فعالین‌کارگری در ایران باید با قاطعیت تمام در سطح‌ جهانی و در اجلاس آتی سازمان‌جهانی کار توسط تشکلات جهانی کارگری محکوم‌گردد. سندیکای ما از حمایت س، ژ، ت و کلکتیو سندیکاهای کارگری فرانسه از مبارزات کارگران ایران، در این راستا قدردانی میکند.

کشور ما از شهریور سال گذشته شاهد اعتراضات سراسری ای بود که بدنبال قتل ژینا (مهسا)امینی در دنیا با عنوان خیزش زن، زندگی، آزادی، شناخته شد. تشکلات مستقل کارگری در ایران، از جمله سندیکای کارگران شرکت واحد، از مبارزات آزادیخواهانه و‌عدالت طلبانه زنان، جوانان و‌ مردم تحت ستم‌کشور حمایت کرده و‌ خواهد کرد. ما بشدت سرکوب و‌کشتار معترضین و زندان و احکام سنگین از جمله احکام ضد اتسانی اعدام را محکوم کرده ایم ‌و‌ خواهان‌ آزادی بدون قید و شرط کلیه بازداشتیان و زندانیان سیاسی هستیم. در عین حال، ضمن تاکید بر اهمیت حمایت و همبستگی بین المللی کارگری و‌ مترقی، اعلام می‌داریم که ما تنها بر نیروی طبقه کارگر در ایران و‌ حامیانمان در جنبشهای کارگری و آزادی خواه و‌ برابری طلب در جهان از جمله شما همقطاران عزیز در فرانسه، تکیه میکنیم و چشم امیدی به هیچ یک از دولت‌ها و قدرتهای سرمایه‌داری در جهان که تنها بدنبال منافع خود هستند نداریم و هرگز نخواهیم داشت.

با آرزوی پیروزی طبقه کارگر فرانسه، ایران‌ و‌ جهان

سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه

قبلی «
بعدی »
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: