اعتراضات کارگران و بازنشستگان

  • اسفند ۱۴, ۱۴۰۱
  • دیدگاه غیر فعال شده است
اعتراضات

کارگران شاغل در کارخانه «صنایع مفتولی تاکستان»  در اعتراض به پرداخت نشدن دست‌کم ۶ ماه معوقات مزدی و بیمه‌ای، اجحاف شدن حقوق خود در طرح طبقه بندی و کم بودن حقوق خود دست از کار کشیده و در محل نگهبانی ساختمان کارخانه تجمع کردند. کارخانه صنایع مفتولی تاکستان یکی از دو کارخانه تولید کننده سیم داخل لاستیک خودرو در ایران می‌باشد

ادامه تجمعات اعتراضی کارگران شهرداری یاسوج

کارگران شهرداری یاسوج ۹ تا ۱۲ ماه دستمزد معوقه دارند. مدیران شهرداری به آن‌ها گفته‌اند تا پایان سال تنها یک ماه از معوقات مزدی کارگران را پرداخت می‌کنند. ده‌ها کارگر شاغل در بخش خدمات شهری و فضای سبز شهرداری این شهر روز یکشنبه 14 اسفند بار دیگر در اعتراض به این وضعیت مقابل ساختمان شورای اسلامی شهر و شهرداری و استانداری کهکیلویه و بویراحمد تجمع کردند.
کارگران شهرداری در روزهای گذشته نیز در اقدامی مشابه مقابل ساختمان فرمانداری تجمع کرده بودند.

یکشنبه های اعتراضی بازنشستگان

بازنشستگان و مستمری بگیران تأمین اجتماعی  در شهرهای اهواز کرمانشاه شوش و شوشتر در برابر سازمان تأمین اجتماعی ، در اعتراض به سختی گذران زندگی و پایمال شدن حقوق خود دست به تجمع زدند. بنا به گفته بازنشستگان معترض این تجمعات بر علیه فقر ، تورم، فساد و گرانی است.

بازنشستکان مخابرات نیز در روز، ۱۵ اسفند، در اعتراض به بی‌توجهی مخابرات ایران به مطالباتشان تجمع کردند.

این تجمع در شهرهای تهران، خوزستان، خراسان رضوی، تبریز، اصفهان و کرمانشاه برگزار شد. در تهران بازنشستگان مقابل وزارت ارتباطات و در سایر شهرها مقابل شرکت مخابرات حاضر شدند.

عدم اجرای آیین‌نامه ۸۹، افزایش سهم بیمه تکمیلی بازنشستگان، حذف رفاهیات و سهم خواروبار از موارد مورد اعتراض این بازنشستگان است.

قبلی «
بعدی »
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: