موج جدید اعدامها در ایران را بشدت محکوم می کنیم

  • اسفند ۵, ۱۴۰۱
  • دیدگاه غیر فعال شده است
اطلاعیه احکام اعدام

در حالیکه حکومت  اسلامی برای کنترل و ترمیم اوضاع وخیم سیاسی خود، با الفاظ تهوع اوری چون عطوفت اسلامی و  عفو عمومی، نمایش آزادی زندانیان سیاسی را براه انداخته است ، موج جدیدی از اعدام زندانیان سیاسی و غیر سیاسی در چند روز گذشته، بار دیگر ریاکاری جنایتکارانه حاکمیت را در مقابل چشم جهانیان قرار داده است.

دوشنبه یک اسفند، حسن عبیات زندانی سیاسی در زندان سپیدار اهواز اعدام شد. حسن عبیات نزدیک ۱۱ سال در زندان بود. اتهام او عضویت در «گروه‌های مخالف نظام» اعلام شده بود
چهارشنبه سوم اسفند حکم اعدام سرکوت احمدی ۲۹ ساله مخفیانه و بدون «حق انجام آخرین ملاقات با خانواده»، در زندان دیزل آباد کرمانشاه اجرا شده است. اتهام او محاربه اعلام شده بود.
بر اساس اسناد غیر قابل انکار ، زندانیان سیاسی اعدام شده، قبل از صدور حکم، تحت شدیدترین شکنجه های فیزیکی، مجبور به اعترافات اجباری بر علیه خود شده اند. شیوه شناخته شده ای که قاتلان دولتی برای توجیه جنایات خود به آن مبادرت می کنند.
علی مجد و معین جعفری و طالب موسوی و ادنان موسوی از جمله محکومین به اعدام در بلوچستان هستند. جان آنان در خطر هست.
همزمان بر اساس اعلام مرکز رسانه قوه قضاییه، جمشید شارمهد، شهروند دو تابعیتی ایرانی-آلمانی توسط دادگاه انقلاب تهران از بابت اتهاماتی از جمله «افساد فی الارض» به اعدام محکوم شده است.
خارج از اعدام زندانیان سیاسی ، موج اعدام زندانیان جرایم غیر سیاسی نیز شدت گرفته است. در هفته جاری ۳ نفردر ارومیه، ۲ زندانی زن در زندان مرکزی کرج اعدام شده‌اند.
ما می‌دانیم که لیست علنی شده، ده ها نفر از زندانیان سیاسی محکوم به اعدام , در اعتراضات ۶ ماه اخیر، در واقع تهدید و گروگانگیری این اعتراضات مردمی، توسط حاکمیت می باشد.
هر از چند گاهی، تعدادی زندانی بیدفاع به قربانگاه فرستاده می‌شوند. این اعدامها تنها در جهت  ایجاد رعب و وحشت در میان مردم و برای سرکوب جنبش انقلابی در حال جریان ، در پهنه سیاسی و اجتمایی کشور است.
سیاست النصر بالرعب حاکمیت، که با اعدامهای وحشیانه تجلی می یابد، باید با اعتراضات وسیعتر و قویتر از گذشته، در عرصهٔ داخلی و خارجی، در هم شکسته شود.

آنچه مسلم است درهم شکستن ماشین کشتار و جنایت در ایران تنهابا در هم شکستن کلیت این سیستم سرمایه‌داری، ممکن خواهد شد.

 

   اعدام ها باید متوقف شود                                                           

    زندانیان سیاسی آزاد باید گردند

  سرنگون باد جمهوری اسلامی                                          

  سازمان مبارزه برای ازادی زندانیان سیاسی در ایران OFPPI

  اسفند ماه 1401

قبلی «
بعدی »
%d