اطلاعیه در محکومیت بازداشت ۵ نفر از نمایندگان کانون صنفی کارگران مجتمع گاز پارس جنوبی

  • اسفند ۵, ۱۴۰۱
  • دیدگاه غیر فعال شده است
اطلاعیه کارزار

پس از مخالفت مقامات قضایی و امنیتی استان بوشهر به ۳ درخواست رسمی از سوی کانون صنفی کارگران مجتمع گاز پارس جنوبی استان بوشهر به تاریخ‌های ۱۲و ,۲۲ دی ماه و ۱۱ بهمن ماه,در اعتراض به شرایط محیط کار و طرح کردن مجدد مطالبات پاسخ داده نشده,پلیس امنیت در دو نوبت متوالی در روزهای ۲۹ و ۳۰ بهمن ماه اقدام به بازداشت پنج تن از فعالین این کانون کرد. علیرضا میر غفاری رییس کانون صنفی کارگران مجتمع گاز پارس جنوبی و حجت رضایی نماینده کارگران پالایشگاه ۶ مجتمع گاز پارس جنوبی یک شنبه شب و تنها یک روز پیش از برگزاری تجمع دستگیر شده و ذبیح الله میرزایی بازرس کانون صنفی کارگران مجتمع گاز پارس جنوبی هم صبح یک روز پیش از آن پس از احضار به دفتر پلیس امنیت بازداشت شد. همچنین بهداد غلامی از اعضای انجمن صنفی پالایشگاه ۶ و یکی دیگر از کارگران عضو انجمن صنفی پالایشگاه ۵ در محل برگزاری تجمع در تاریخ ۱ اسفند ۱۴۰۱ دستگیر شدند.
بر طبق اطلاعات ارایه شده از سوی فعالان کارگری کانون صنفی کارگران مجتمع گاز پارس جنوبی,کارگران در سه نوبت خواسته و مطالبات خود را مبنی بر اجرای صحیح و کامل طرح طبقه بندی مشاغل,ساماندهی وضعیت نامناسب رانندگان خودروهای استیجاری و اجرای طرح جبران خدمات برای آنان , تردد ۲ به ۲ (۲ هفته کار,۲ هفته استراحت) همه کارگران و شاغلان مجموعه و از جمله کارمندان واحد‌های اداری و پشتیبانی, ساماندهی وضعیت خدمات رفاهی بخصوص وضعیت کمپ ها و خوابگاه ها, را مطرح کرده و با تاکید بر اینکه خواست آنها یک خواست کاملا صنفی است و در جهت احیا حقوق به حقه کارگران است.
پس از منتشر شدن آخرین اطلاعیه کانون صنفی کارگران مجتمع گاز پارس جنوبی در روز ۲۹ بهمن ماه در کانال مجازی این کانون ، پلیس امنیت اقدام به دستگیری فعالان کرده و حتی در روز برگزاری تجمع به تاریخ یکم اسفند ماه ماموران امنیتی و انتظامی در محل برگزاری تجمع حاضر شده و کارگرانی را که قصد ارایه مشکلات خود را داشتند با رفتارهای خشونت آمیز بر هم زده و ۲ نفر دیگر از فعالین را دستگیر می کنند.
ما یورش و خشونت نیروهای امنیتی را به این گردهمایی قویا محکوم کرده و خواهان آزادی همه فعالین و کارگران دستگیر شده هستیم.
ما ضمن حمایت همه جانبه از مطالبات بر حق کارگران مجتمع گاز پارس جنوبی,از تمامی فعالین جنبش کارگری و نهادها و تشکل های مستقل کارگری می خواهیم که قویا این عمل شنیع نبروهای انتظامی و امنیتی را محکوم کرده و همصدا با بقیه فعالین کارگری در جهت آزادسازی کارگران در بند بکوشیم.
در شرایط اسف بار معیشتی موجود و تحمیل سیه روزی و فقر و فلاکت بر طبقه کارگر ,دستگیری این فعالین بار دیگر نشان میدهد که نیروهای امنیتی و قضائی حتی به قوانین موجود مربوط به اعتراض و تشکل یابی کارگران در حکومت اسلامی نیز پایبند نیستند.

 اعتراض ، اعتصاب و تشکل حق مسلم ما کارگران است

                                                                     کارزار پشتیبانی از کارگران ایران

                                                                            چهارم اسفند 1401

 

قبلی «
بعدی »
%d