اعتراضات و تجمعات کارگری

  • اسفند ۳, ۱۴۰۱
  • دیدگاه غیر فعال شده است
اعتراضات کارگری

بازداشت ۵ نفر از نمایندگان کارگران پارس جنوبی پیش از برگزاری تجمع صنفی

در پی مخالفت مقامات قضایی و انتظامی استان بوشهر با سومین درخواست کانون صنفی کارگران پیمانکاری مجتمع گاز پارس جنوبی برای برگزاری تجمع صنفی در روز اول اسفند امسال مقابل ستاد این مجتمع و مطرح کردن مشکلات شغلی کارگران، فعالان کارگری خبر دادند علاوه بر اینکه ۵ نفر از کارگران طی دو روز گذشته دستگیر شدند، ماموران انتظامی و امنیتی هم در محل برگزاری تجمع حاضر شده و جمع محدود کارگرانی را که قصد طرح مشکلات صنفی داشتند، با رفتارهای خشونت‌آمیز متفرق کردند.

تجمع اعتراضی کارگران کارخانه فولاد اردستان

اول اسفندماه، تعدادی از کارگران کارخانه فولاد آریا اردستان برای چندمین روز متوالی در اعتراض به عدم پرداخت حقوق‌های معوق خود دست از کار کشیده‌اند و مقابل کارخانه تجمع کرده‌اند.

این کارگران حقوق ماه‌های آبان، آذر، دی و بهمن خود را به‌طور کامل دریافت نکرده‌اند.

یکی از کارگران کارخانه می‌گوید: حدود دو هفته پیش فرماندار و اعضای شورای تأمین شهرستان برای بررسی مشکلات کارگران به کارخانه آمدند که مدیران شرکت وعده‌هایی برای برطرف کردن مشکلات دادند، ولی از آن زمان تاکنون هیچ کدام از قول‌هایشان عملی نشده است.

به گفته کارگران کارخانه فولاد آریا تاکنون اعتراض آنها به جایی نرسیده است و فقط وعده و جواب‌های سر بالا شنیدند و در عوض برطرف کردن مشکلات، مدیران کارخانه کارگران را تهدید و اخراج می‌کنند.

اعتصاب کارگران پروژه‌ای پتروشیمی آدیش کنگان

اول اسفندماه ۱۴۰۱، کارگران پروژه‌ای شاغل در پتروشیمی آدیش کنگان واقع در سایت تمبک در اعتراض به عدم پرداخت حقوق معوقه و‌ وعده‌های واهی برای پرداخت آن دست به اعتصاب زده و در محوطه کارگاه تجمع کردند.

تجمع کارگران شهرداری‌های خوزستان

دوم اسفند ماه تعدادی از کارگران  شهرداری‌های خوزستان با سفر به اهواز برای چندمین بار مقابل استانداری تجمع کردند. ابن کارگران خواستار مشخص شدن وضعیت شغلی خود هستند اما کسی از مسئولین پاسخگو نیست.

اعتراض کارگران پتروشیمی مسجد سلیمان

دوم اسفندماه ۱۴۰۱، جمعی از کارگران شاغل در پتروشیمی مسجد سلیمان نسبت به عدم‌ دریافت ۶ ماه حقوق و بیمه معوقه‌شان دست به اعتراض زدند که متعاقب آن نیروهای حراست درب پتروشیمی را به روی کارگران بستند.

تجمع اعتراضی بازنشستگان تأمین اجتماعی اهواز

۳ اسفند ۱۴۰۱ جمعی از بازنشستگان و مستمری‌بگیران تأمین اجتماعی اهواز در اعتراض به وضعیت نامناسب معیشتی و سطح پائین حقوق‌ها و عدم رسیدگی به دیگر مطالباتشان مقابل ساختمان تأمین اجتماعی این شهرستان دست به تجمع زدند.

 

قبلی «
بعدی »
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: