گزارش از برگزاری مجمع عمومی انجمن کارگران ساختمانی کامیاران

  • بهمن ۲۹, ۱۴۰۱
  • دیدگاه غیر فعال شده است
مجمع کامیاران

ساعت ۸:۳۰ دقیقه صبح روز سه شنبه به تاریخ ۱۴۰۱/۱۱/۲۵ چهارمین مجمع عمومی انجمن کارگران ساختمانی شهرستان کامیاران با حضور بیش از هزار نفر از اعضای این انجمن شروع شد و با اتمام شمارش آرا تا ساعت ۱۱:۰۰ شب ادامه داشت، در این مجمع خوشبختانه تعدادی از کاندیداها که جای امیدی برای تغیر در روال سابق انجمن هستند با بیشترین رأی انتخاب شدند.

هیئت مدیره سابق که طی ۳-سال گذشته مدیریت انجمن را در اختیار داشتند وظیفه فراهم کردن امکانات و برگزاری این مجمع را به عهده داشت و به همین منظور مکان مناسب و سر پوشیده  «تالار فجر» را برای برگزاری مجمع تدارک دیده بود.

ساعت ۹:۰۰ صبح همان روز آقای فریدون مارابی رئیس تشکلات کارگری استان کردستان همراه رئیس و معاون  حراست اداره کار در این مکان حضور پیدا کردند و متأسفانه در چند دقیقه هیئت مدیره و کاندیداها را قانع کردند کە این حجم از تعداد کارگران قابل کنترل نیست و نباید در این مکان جمع شوند و اگر تنشی پیش بیاید مسئولیت آن متوجه خودتان می باشد پس بهتر است کە صندوق رأی در داخل سالن قرار گیرد و کارگران در بیرون منتظر بمانند و به نوبت داخل شوند رأی را در صندوق بیندازند و از سالن خارج شوند.

اینجانب که به عنوان مجری و هماهنگ کنندە برنامە مجمع حضور داشته بودم مخالفت خود را اعلام کردم کە این دیگر مجمع نیست و اهانت به شعور ۲۷۰۰-عضو انجمن است، به چه نحوی گزارش هیئت مدیرە قبلی و گزارش خزانه داری در اختیار کارگران قرار می گیرد، به چه نحوی کاندیداها خود را معرفی کنند، به چه نحوی در باره اساسنامه جدید صحبت می کنید و آن را به رأی می گذارید، با در اختیار نگذاشتن سالن مناسب کارگران به چه شکلی نظر، انتقاد و یا شکایت و اعتراض خود را اعلام کنند.
متأسفانه اکثریت هیئت مدیرە و کاندیداها به اجبار و برای سلب مسئولیت از مجمع با نظر رئیس تشکلات کارگری و رئیس، معاون و حراست اداره کار موافقت کردند.

پس از انتخاب و معرفی هیئت رئیسه از طرف کاندیداها جهت نظارت بر صندوق رأی و به اسم مجمع و کنترل و دریافت کد عضویت رأی گیری شروع شد.
در همان ساعات اولیه صفی طولانی جهت رأی ایجاد شد و صدای اعتراض کارگران شروع شد که وقتی مکانی به این بزرگی هست ما چرا باید بیرون و در این سرما و گل منتظر بمانیم.

همرا یکی دو نفر از اعضای انجمن و تعدادی از کاندیداها پیشنهاد دادیم کە با وجود اینکه سالن دارای دو قسمت، پذیرای و برگزاری مراسم است اجازە دهند کارگران وارد سالن مراسم شوند و صندوق رأی و دریافت کد عضویت به سالن پذیرای منتقل شود، نتیجه نگرفتیم.
پیشنهاد دادیم میکروفون را بیرون ببریم و در میان کارگران قرار دهیم و شرایط ایجاد شده را برایشان توضیح دهیم، رئیس، معاون و حراست اداره کار موافقت نکردند و آقای فریدون مارابی هر گونه مسئولیت آن را به عهد خود ما گذاشت.

هیئت مدیره را قانع کردیم و سیستم صوتی و تعدادی صندلی را به بیرون انتقال دادیم.
بە عنوان مجری مجمع توضیحاتی ارائه دادم که مجمع عمومی بالاترین ارکان انجمن است و این گونه برگزاری آن بی احترامی به تمام کارگران است و مسئولیت این بی احترامی متوجه هیئت مدیره و نمایندگان اداره کار بوده و اعتراض کارگران به جا و منطقی است.

سخنانم را با اعلام ۱-دقیقه سکوت به یاد و احترام تمام کارگرانی که در محیط کار جان خود را از دست دادەاند و تمامی کارگرانی کە برای ایجاد دنیای بهتر قطع عضو شده اند و یا جان باخته اند و به احترام تمامی انسان های کە در زلزلە اخیر جان خود را از دست دادە اند قطع کردم.

بعد از ۱-دقیقە سکوت را با خواندن شعر کوتاهی شکستم.
پس از توضیحاتی در رابطه با اینکه کارگران می توانند نظر، پیشنهاد و انتقاد خود را از طریق این میکروفون اعلام کنند و در رابطه با اینکه کارگران حق دارند کە گزارش عملکرد هیئت مدیرە و بازرس و خزانە دار انجمن را در طی ۳-سال گذشتە بدانند، حق دارند بدانند کە قرار است چە نوع تغیراتی در مجمع و اساسنامە ایجاد شود، حق دارند بدانند حق عضویت چە مقدار افزایش میابد و کارگران حق دارند سخنان کاندیداهای این دوره را بشنوند و بشناسند از هیئت مدیرە سابق خواستم عملکرد ۳-ساله و گزارش خزانه داری را ارائه دهند.

بعد از کاندیداها خواستم خود را معرفی کنند و برنامە خود را برای این دورە انجمن ارائه دهند.
تعدادی از هیئت مدیره و کاندیداها حاضر شدند، پیشنهادها و اهداف خود را اعلام کردند و به سوالات، نقد و اعتراضات کارگران جواب دادند.

در پایان تریبون آزاد گذاشتم و از تمام کارگران خواستم ساکت نباشند و نسبت بە سرنوشت خود بی تفاوت نباشند، اعتراض خود را بە صف طولانی بیمە و فاسد بودن سازمان تامین اجتماعی،ادارە کار و فنی حرفەای و دولت اعلام کنند. در همین رابطه تعدادی از کارگران سخنان خود را ایراد کردند.

نتیجه انتخابات مجمع عمومی  لازم بذکر است هیئت مدیره ۹ نفره شده است

افراد منتخب بر اساس میزان آرا:

1.ظفر یوزی 411 رای
2.فرهادابراهیمی 405 رای
3.عبداللەیوزی 402 رای
4.واسیع احمدی 374 رای
5.محمدرضاآهنگر 364 رای
6.محمودمرادی زادە 352رای
7.عبدالرحمن قربانی 324رای
8محمد حسین قربانی 317
9مباشر قربانی 315
بازرس .؛
رحیم محمدی 390 رای

گزارش از :مهرداد صبوری «عضو انجمن کارگران ساختمانی شهرستان کامیاران»

 

قبلی «
بعدی »
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: