رضا شهابی از اعضای سندیکای کارگران شرکت واحد بازداشت شد

  • اردیبهشت ۲۶, ۱۴۰۱
  • دیدگاه غیر فعال شده است

امروز پنج شنبه ۲۲ اردیبهشت ساعت ۹ صبح پنج مامور وزرات اطلاعات به منزل رضا شهابی مراجعه و نگهبان ساختمان را مجبور کردند درب آپارتمان را بزند و به محض اینکه لای درب باز شد، ماموران با وجود اینکه همسر و دختر آقای شهابی لباس مناسب نداشتند درب را هل داده و به زور وارد خانه ایشان شدند. مامورین بلافاصله با دو دوربین شروع به فلیمبرداری کرده و بدون توجه به اعتراضات دختر ایشان شروع به تفتیش منزل کرده‌اند و تلفن آقای شهابی را ضبط کرده‌اند. مامورین پس از بازداشت شهابی به محل کار ایشان مراجعه می‌کنند و کل کارگاه را بهم ریخته‌اند و تا مخابره این خبر هنوز مشخص نیست که ایشان را به کجا برده اند.

شهابی در طول محکومیت شش ساله زندان قبلی در پی اعتصابات غذا دچار مشکلات عدیده جسمی مانند فشار خون و قند شده است و به دلیل ضرب و شتم بازداشت سال ۸۹ جراحی کمر و گردن کرده است. ایشان همچنین بیماری حاد کلیه و کبد دارد که دو مرتبه سنگ شکن کلیه کرده است. درزمان بازداشت امروز فشار خون شهابی از حد طبیعی خارج شده بطوری که مجبور شده از قرص فشار استفاده کند.

سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه ضمن محکوم کردن بازداشت رضا شهابی، نگرانی عمیق خود را نسبت به وضعیت این عضو سندیکا اعلام می‌دارد و مسئولیت هرگونه مخاطره جانی برای ایشان را متوجه قوه قضاییه و زندانبان می‌داند. سندیکای کارگران شرکت واحد، خواستار آزادی بی قید وشرط ایشان می‌باشد.

سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه

قبلی «
بعدی »
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: