اعتصاب رانندگان و کارگران شرکت واحد در بخش‌های مختلف تهران

  • اردیبهشت ۲۶, ۱۴۰۱
  • دیدگاه غیر فعال شده است

دوشنبه ۲۶ اردیبهشت تحصن رانندگان و کارگران شرکت واحد در درب توقفگاه سامانه سه بی‌آرتی واقع در جنب اداره مرکزی شرکت واحد در اعتراض به نادیده گرفتن مصوبه مزد شورایعالی کار و اعمال ده درصد افزایش حقوق برای کارگران شرکت واحد. رانندگان و کارگران دیگر سامانه‌های شرکت واحد در حال پیوستن به این تحصن هستند.

کارگران با تجمع در برابراداره مرکزی شرکت واحد بدرستی فریاد می‌زنند که حقوق مسلم خود را می‌خواهند و حاضر نیستند نماینده برای دیدار با شهردار به داخل ساختمان بفرستند و فریاد می‌زنند شهردار بیا اینجا. زاکانی، شهردار تهران سرانجام به میان رانندگان و کارگران اعتصابی شرکت واحد آمد . پس ازحضور شهردار تهران در میان رانندگان و کارگران شرکت واحد تعدادی از رانندگان بازداشت شدند . وحید فریدونی در میان بازداشت شدگان است.

شب ۲۶ اردیبهشت، افرادی از سپاه در سامانه چهار در حال آموزش رانندگی هستند تا فردا بجای رانندگان شرکت واحد مسافران را جابجا کنند . به دلیل هراس مدیریت شهر تهران و نیروهای امنیتی از ادامه اعتصاب رانندگان و کارگران شرکت واحد در روز سه‌شنبه ۲۷ اردیبهست، افرادی از سپاه را به سامانه چهار بی‌آرتی واقع در نازی آباد آورده‌اند و در حال آموزش رانندگی به این افراد با اتوبوس‌های شرکت واحد هستند. و در حین آموزش چندین تصاذف روی داده است که برخی از عکس‌ها را مشاهده می‌کنید.سندیکای کارگراو شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه، عدم توجه مسئولان به خواسته‌های بحق کارگران شرکت واحد و تلاش مذبوحانه‌شان برای اخلال در اعتصاب کارگران را محکوم می‌کند. سندیکا نسبت به تداوم رانندگان و کارکران بازداشت شده در جریان اعتصاب هشدار می‌دهد و خواهان آزادی فوری و بی‌قید و شرط کارگران بازداشت شده می‌باشد.

به نقل صفحه تلگرام سندیکای شرکت واحد اتوبوسرانی نهران و حومه

قبلی «
بعدی »
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: