گزارش نهایی تجمع سراسری معلمان ایران – ۱۱ آذر ماه

  • آذر ۱۲, ۱۴۰۰
  • دیدگاه غیر فعال شده است

امروز پنجشنبه، ۱۱ آذر ۱۴۰۰ ، فرهنگیان شاغل و بازنشسته در سراسر کشور و در بیش از ۸۰ شهر برگزار شد در استان فارس حدود ۱۵ هزار معلم دست به تجمع زدند و در برخی استان‌ها مانند خوزستان، لرستان ، کردستان و … هزاران معلم از فراخوان تجمع شورای هماهنگی استقبال کردند.
تجمع امروز در حالی برگزار شد که طی روزهای گذشته حراست‌ها و نهادهای امنیتی اقدام به تهدید و احضار فعالان صنفی در سراسر کشور نمودند تا بر تجمع تاثیر بگذارند اما اراده کانون‌ها و انجمن‌های صنفی بر این قرار گرفته بود که از این تهدیدات نهراسند و معلمان شجاع به این مقاومت پاسخ مثبت دادند.

محور اصلی تجمع و مطالبات #همسان‌سازی‌بازنشستگان مبتنی‌برقانون مدیریت خدمات کشوری و رتبه‌بندی‌شاغلان حداقل هشتاددرصد_حقوق‌هیات‌علمی بود اما فرهنگیان بر آزادی معلمان دربند و آموزش با کیفیت و رایگان برای همه دانش‌آموزان تاکید داشتند.
در برخی از شهرها باد و باران و برف مانع تجمع نشد و معلمان در سرما برخاستند و فریاد سر دادند معلم می‌میرد ذلت نمی‌پذیرد.

شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران ضمن تشکر و قدردانی معلمان فداکار و شجاع بر عهد خود با معلمان ثابت قدم است و تا تحقق مطالبات به اعتراضات مدنی خود ادامه خواهد داد و از معلمانی که به هر دلیل تاکنون به تجمع نپیوسته‌اند می‌خواهد متحدانه به اعتراضات بپیوندند و شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران را یاری نمایند.
شورای هماهنگی همانطور که در قطعنامه پایانی امروز اعلام نمود اگر مطالبات محقق نشود به اعتراضات در اشکال جدید ادامه خواهد داد.

شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران
۱۱ آذر ۱۴۰۰

قبلی «
بعدی »
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: