گزارشی کوتاه از تجمعات اعتراضی و مطالبه‌محور فرهنگیان ایران

  • آبان ۲۰, ۱۴۰۰
  • دیدگاه غیر فعال شده است

بنابر فراخوان شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران امروز ، پنجشنبه ۲۰ آبان ۱۴۰۰، فرهنگیان بازنشسته و شاغل تجمع اعتراضی با مطالبه اصلی رتبه‌بندی‌شاغلان هشتاد درصد حقوق‌هیات‌علمی وهمسان‌سازی‌بازنشستگان مبتنی بر قانون خدمات کشوری در شهرهای مختلف برگزار نمودند.
بنا بر اخبار ارسالی به شورای هماهنگی تاکنون این تجمع در ۲۲ استان‌ برگزار شده‌است. فرهنگیان در استان لرستان در شهرهای بروجرد ، دورود ، الیگودرز، کوهدشت، پل‌دختر و خرم‌آباد در استان کردستان در شهرهای سقز ، مریوان و سنندج ، دیواندره در استان خوزستان در شهرهای دزفول، ایذه، اندیمشک ، بندرماهشهر و اهواز در استان گیلان در شهرهای رشت و بندرانزلی در استان فارس در شهرهای شیراز، نورآباد و ممسنی، داراب در استان اصفهان در شهرهای اصفهان و شهرضا ، استان مازندران در شهرهای آمل و نکا، ساری و بابل در استان همدان در شهرهای همدان و ملایر، در استان بوشهر در شهرهای بوشهر و گناوه در استان کرمانشاه در شهرهای کرمانشاه و سنقر در استان خراسان_شمالی در شهرهای بجنورد و شیروان برگزار گردید.

همچنین تجمع در شهرهای زرین‌دشت (چهارمحال‌و‌بختیاری) ، قم ، ایلام، تبریز ، یاسوج، اراک، یزد، زنجان و بوکان(آذربایجان غربی)، قزوین با استقبال معلمان روبرو شد.

فرهنگیان استان تهران و البرز نیز امروز در میان تدابیر شدید نظامی و امنیتی در مقابل مجلس دست به تجمع زدند و در پایان مسیر مجلس تا میدان بهارستان را راه‌پیمایی نمودند.

لازم به ذکر است برخی فعالان صنفی و کانون‌ها و انجمن‌های صنفی طی هفته گذشته، برای تعلیق تجمع امروز تحت فشار نیروهای امنیتی قرار داشتند اما آنان با تاکید بر حق بودن و قانونی و صنفی بودن مطالبات مقاومت کرده و بر تحقق مطالبات پافشاری نمودند.

شورای هماهنگی چون گذشته در کنار معلمان ایستاده و از معلمانی که به فراخوان جواب مثبت دادند قدردانی و تشکر می‌کند و به سایر فرهنگیان عزیز که بنابر هر دلیل نتوانستند در تجمع امروز شرکت نمایند برای پیوستن به کانون‌ها و انجمن‌های صنفی فرهنگیان و شرکت در برنامه‌ها و فراخوان‌های شورای هماهنگی فراخوان می‌دهد.
پیروزی ما در گرو تقویت تشکل‌یابی مستقل و همبستگی ماست.

شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران
۲۰ آبان ۱۴۰۰

قبلی «
بعدی »
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: