تهدید، بازداشت‌ و زندانی کردن فعالان صنفی معلمان را محکوم می‌کنیم!

  • مهر ۷, ۱۴۰۰
  • دیدگاه غیر فعال شده است

شنبه سوم مهر ماه، ۱۴۰۰، معلمان بسیاری از شهرهای ایران در اعتراض به عدم اجرای رتبه‌بندی، زندانی شدن فعالان صنفی معلمان و پولی‌سازی آموزش، تجمعات سراسری را برگزار کردند.

با توجه به افزایش سرسام آور تورم و گرانی‌ در دو سال گذشته، متاسفانه وضعیت معیشت معلمان نیز مانند کارگران و مزد بگیران و دیگر اقشار جامعه بسیار آسف‌بارتر شده است و معلمان هم قدرت خریدشان هر روز نسبت به گذشته کمتر و کمتر می‌شود.

روز یکشنبه چهارم مهر ماه، آقای عزیز قاسم‌زاده عضو کانون صنفی معلمان گیلان، یکروز پس از تجمع سراسری معلمان در منزل خود بازداشت شده است.

پیش از ایشان نیز تعدادی از فعالان صنفی معلمان در شهرهای مختلف به دلیل فعالیت صنفی و اعتراض به وضع موجود در راستای بهبود معیشت، بازداشت و زندانی شده‌اند.
اسامی معلمان زندانی به قرار زیر است:

۱. محمد ارکیان
۲. نصرت بهشتی
۳. حسن حسینخانی
۴. هاشم خواستار
۵. محمدرضا رمضان زاده
۶. محمد حسین سپهری
۷. اسماعیل عبدی
۸. معصومه عسکری
۹. غلامرضا غلامی
۱۰. ناهید فتحعلیان
۱۱. مهدی فتحی
۱۲. عزیز قاسم زاده
۱۳. زینب همرنگ
۱۴. یعقوب یزدانی
۱۵-حجت اله رافعی

سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه و سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه، پرونده سازی، اخراج، تهدید، ارعاب و بازداشت و زندانی کردن معلمان را قویا محکوم می‌کند و خواهان لغو تمامی احکام ظالمانه‌ای است که بر علیه فعالین صنفی معلمان صادر شده و خواستار آزادی بی‌قید و شرط تمامی معلمان در بند و دیگر زندانیانی هستیم که برای داشتن معیشت بهتر و داشتن یک زندگی شایسته زندانی شده‌اند.
۶ مهر ۱۴۰۰

سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه

سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه

قبلی «
بعدی »
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: