گزارش تجمع اعتراضی بازنشستگان

  • فروردین ۲۹, ۱۴۰۰
  • دیدگاه غیر فعال شده است

بازنشستگان تهران، امروز یکشنبه ۲۹ فروردین، پس از برگزاری تجمع روبروی سازمان تامین اجتماعی، از خیابان آزادی تا نزدیک به خیابان جیحون راهپیمایی اعتراضی و تظاهرات خیابانی راه انداختند.
بازنشستگان در تظاهرات خود شعار می دادند،” درد ما درد شماست مردم به ما ملحق شوید.
این تجمع در ساعت ۱۰ و نیم مقابل سازمان تامین اجتماعی شروع شد. در همان دقایق اول ماموران امنیتی پس از مشاهده بازنشستگان و عزم آنها برای برگزاری تجمع و سر دادن شعار، مانند کفتاران هار به صف سپید مویان سالمند حمله کردند و یک نفر از همکاران بازنشسته را به داخل ساختمان سازمان تامین اجتماعی ربودند. بازنشستگان شجاع بلافاصله به دستگیری دوست خود واکنش نشان داده و شعار می دادند : همکار بازنشسته آزاد باید گردد.
تجمع اعتراضی حق همه کسانی است که مورد ظلم قرار می گیرند و به حقوق آنها تجاوز می شود. پیگری بازنشستگان برای گرفتن خواست هایشان تحسین آمیز و ستودنی می باشد. همبستگی سراسری کارگران بازشسته در شهرهای مختلف، تهران، کرج، اراک، اصفهان شیراز، اهواز، شوش، شوشتر، تبریز مشهد و بسیاری از شهرهای دیگر عملا به جنبش بازنشستگان شکل سراسری بخشیده است. این اعتراضات سراسری ضرورت تشکیلات سراسری بازنشستگان برای احقاق حقوق خود را بیش از هر زمان دیگر فرا راه همه کارگران بازنشسته قرار می دهد. قدرت بازنشستگان و سایر جنبش های اجتماعی – اعتراضی در اتحاد آنها می باشد. امروز همکاران بازنشسته نشان دادند که این اعتراض و همبستگی در هر شرایطی ضروری می باشد. مقابل سازمان تامین اجتماعی، وزارت کار، خیابان آزادی، مقابل مجلس و یا به مناسبت روز معلم و یا روز کارگر و یا هر مناسبت دیگری، کارگران بازنشسته، کارگران شاغل، معلمان و یا اقشار رنجدیده دیگری می توانند صدای اعتراض و حق خواهی خود را در خیابان های شهرها طنین انداز کنند. همچنانکه امروز شعار می دادند فقط کف خیابون بدست میاد حقمون. یا می گفتند تاحق خود نگریم هر روز همین بساطه. کارگران بازنشسته دولت و مجلس را نهاد های غیر مسئول خطاب کردند و شعار می دادند: بسکه دروغ شنیدیم ما دیگه رای نمی دیم. جمعیت معترض بازنشسته در تجمع امروز خود خواهان آزادی فوری کارگران و معلمان زندانی شدند.
تظاهر کنندگان در حین پراکنده شدن حتی در سالن مترو شادمان نیز شعار می دادند.


گزارش تجمع از طرف گروه اتحاد بازنشستگان

قبلی «
بعدی »
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: