اطلاعیه شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان ایران پیرامون وضعیت اسماعیل عبدی

  • اسفند ۲۰, ۱۳۹۹
  • دیدگاه غیر فعال شده است

معلمان شریف، مردم فرهنگ مدار ایران:

اسماعیل عبدی فعال صنفی شناخته شده، معلم و مربی بین الملی شطرنج دوران محکومیت ۵ ساله اش در اردیبهشت ۹۹ به پایان رسید و همه برای آزادی وی لحظه شماری می کنند .

اما مقامات قضایی به بهانه های واهی و دروغین 10 سال دیگر وی را به زندان محکوم کرده اند.

متاسفانه هر روز محدودیتهای بیشتری را به او وخانواده اش تحمیل می کنند، در روزهای اخیر مسئولین بند ۸ زندان اوین به بهانه های واهی و دروغین، اسماعیل عبدی را در گام نخست برای محدود کردن به بند ۶ منتقل کردند و در گام دیگر راه های تماس او را با خانواده بستند.

بر پایه ی اخبار موثق،اسماعیل عبدی در اعتراض به جابه جایی بی دلیل و اتهامات بی اساس و محدودیت های به وجود آمده، از روز یکشنبه ۱۷ اسفند 99 دست به اعتصاب غذا زده است.

شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان ایران انتظار دارد مقامات قضایی ایران در آستانه ی سال نو بیش از این خانواده و جامعه ی معلمان را نگران نکنند و با رفتارهای نسنجیده و غیر قانونی، ظلمی مضاعف را بر اسماعیل عبدی که پیش از این ۵ سال را در زندان سپری نموده،روا ندارند.

بدیهی ست که شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان ایران ، قوه ی قضائیه، دادستان تهران، رئیس زندان، قاضی ناظر بر زندان ، بازجوها، قاضی پرونده ومسئولین دایره ی نظارت بررفتار زندانیان سیاسی را مسئول هرگونه عواقب احتمالی اعتصاب غذای اسماعیل عبدی دانسته، انتظار دارد بیش از این در حق این معلم فرهیخته و خانواده اش ظلم روا ندارند و در آستانه سال نو شرایط آزادی او را فراهم آورند.
همچنین یادآوری می شود ، درصورت ادامه ی این روند ، شورای هماهنگی سکوت نخواهد کرد.

شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان ایران 19 اسفند 99

قبلی «
بعدی »
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: