پایان تجمعات اعتراضی کارگران کشت و صنعت کارون با وعده های کارفرما

  • آبان ۲۷, ۱۳۹۹
  • دیدگاه غیر فعال شده است

پس از شش روز تجمع، روز 24 آبان ماه کارفرما جلسه‌ای با نمایندگان کارگران برگزار کرد و در آن وعده پرداخت مطالبات و رسیدگی به مشکلات را داد. کارگران معترض نیز با کسب اطمینان نسبت به وصول بخشی از طلب مزدی خود و رسیدگی به مشکلاتشان، به تجمع اعتراضی خود پایان دادند. به گفته آنها؛ کارفرما متعهد شده حق مرخصیِ ذخیره شده، حق غذا و حق شیفت کارگران پیمانکاری را بپردازد که در نتیجه‌ی آن، روز گذشته بخشی از مطالبات مربوط به حق مرخصی ذخیره سال گذشته کارگران پرداخت شد. همچنین کارگران خواستار عضویت در تعاونی مصرف مجتمع و بهره‌مندی از خدمات فروشگاهی آن بودند که در این خصوص کارفرما قول همکاری داد.

به گفته کارگران؛ کارفرما درخصوص تبدیل وضعیت کارگران پیمانکاری نیز وعده داد با اعضای هیات مدیره مستقر در تهران، گفتگوکند. همچنین به کارگرانی که به رویه اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل خود در این مجتمع که از چند سال پیش در حال انجام است، اعتراض دارند نیز قول رسیدگی داده شد.

کارگران پیمانکاری کشت و صنعت کارون شوشتر خواستار پرداخت مطالبات معوقه مزدی و مشخص شدن وضعیت شغلی‌ است خواسته هایی که تاکنون کارفرما نسبت به آن بی توجه بوده است.

قبلی «
بعدی »
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: