زندانی کردن اعضای کانون نویسندگان را محکوم می کنیم

  • مهر ۱۵, ۱۳۹۹
  • دیدگاه غیر فعال شده است

شنبه(۵) مهر ماه ۹۹ آقایان رضا خندان (مهابادی)، بکتاش آبتین و کیوان باژن از اعضای کانون نویسندگان ایران برای اجرای احکام صادره به اتهام تبلیغ علیه نظام و اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت کشور. توسط قاضی مقیسه در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب محکوم شده بودند و با تایید احکام بدوی در دادگاه تجدیدنظر به زندان اوین منتقل شدند. براساس این اتهامات که همواره متوجه کلیه فعالان صنفی وسیاسی مستقل بوده است، آقایان رضا خندان، بکتاش آبتین هر کدام به ۶ سال و کیوان باژن به ۳ سال و ۶ ماه زندان محکوم شده‌اند.این احکام نا عادلانه.
در حالی است که کشور درگیر فقر فلاکت و بیکاری روز افزون و تورم افسارگسیخته و ویروس کرونا و فساد گسترده می‌باشد، حاکمیت به جای پاسخگویی به مطالبات و خواسته‌های بحق مردم و تشکل‌های صنفی دست به سرکوب و بازداشت زندانی کردن هر چه بیشتر نویسندگان فعالان تشکل‌های سندیکایی و تشکل‌های مستقل کارگری، معلمان و فعالان مدنی معترضان به فقر و فلاکت در کشور می‌زند.

سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه و سندیکای کارگران شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت‌تپه، زندانی کردن این سه عضو کانون نویسندگان ایران را سرکوب اهل قلم و، همچنین دفاع از آزادی اندیشه و بیان بوده است را محکوم می‌کند و خواستار آزادی بی‌قید و شرط آنها و تمام فعالان صنفی کارگری و معلمان و فعالین مدنی همچنین معترضان به فقر و فلاکت که زندانی شده‌اند، می‌باشد.

سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه

سندیکای کارگران شرکت کشت و صعنت نیشکر هفت تپه

دوشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۹

قبلی «
بعدی »
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: