ادامه فشار و بازجویی بر کارگران هفت تپه تنها آتش خشم و اعتراض ما را بیشتر میکند

  • مهر ۱۱, ۱۳۹۹
  • دیدگاه غیر فعال شده است

در پی شکایت کارفرمای اختلاسگر هفت تپه تعدادی از کارگران هفت تپه برای بازجویی شدن و مورد تهدید قرار گرفتن به پاسگاه انتظامی هفت تپه احضار شده اند.

امروز نیز قرار بوده است عظیم کثیر و قاسم کثیر به پاسگاه مراجعه کنند. در روزهای قبل هم محمد امین حجازی، محمد عبدالخانی، میلاد لطیفی، رحیم حمدانی از کارخانه و احمد شلاگه از بخش کشاورزی-غیرنیشکری به پاسگاه احضار شده اند.

احضاریه صادر شده برای این همکاران، آنها را به عنوان مطلع فراخوانده است اما وقتی به پاسگاه مراجعه کردند به آنها گفته اند که شما در راه اندازی اعتصاب نقش داشته اید. یعنی به عنوان مطلع احضار میشوند و چون هیچ مدرکی دال بر هی جرمی از آنها ندارند از فرصت استفاده میکنند و در محل پاسگاه آنها را بازجویی و تهدید میکنند. در واقع بدون هچ جرمی و بدون هیچ مدرکی این همکاران را احضار کرده اند. سوال این است که حتی اگر کارگری اعتصاب کند به کدام جرم باید محاکمه شود؟ چرا اسدبیگی را دستگیر میکنند که بزرگترین اختلاس مملکت را کرده است اما حاضر نمیشوند این را اعلام هم کنند؟

جنایت های اسدبیگی و عواملش کماکان ادامه دارد اما کارگران معترضی که برای حقوق قانونی و بدیهی و انسانی خود معترضند تحت فشار و پیگرد قرار میگیرند.

ستوان دوم ولی اله بهاروند که احضارنامه ها را صادر کرده، بهاروند رئیس نیروی انتظامی، دادستان-نظری و رئیس دادگستری که دست در اختلاس و رشوه دارند برای کارگران هفت تپه پرونده سازی میکنند. پاسگاه انتظامی هفت تپه به کلانتری اختصاصی خاندان فاسد اسدبیگی تبدیل شده است. به جای حفظ امنیت منطقه و شرکت، برای سرکوب کارگران دست به هر کاری میزنند.

نمایندگان توئیتر باز مجلس، امام جمعه لاف زن اهواز که گفت نمیگذارم کارگران را اذیت کنند، رئیس قوه قضائیه که گفت دست فاسدان را قطع میکنم اما الان کارگران را به صلابه میشکند، دولت و همه مسئولین، یکپارچه با این فاسدان اختلاسگر همراهی کامل میکنند.

ما اعلام میکنیم که از همکاران خود حمایت کامل میکنیم و اعلام میکنیم که برای اعتصاب، نه با تصمیم یک نفر یا ده نفر بلکه به صورت دسته جمعی وارد میدان میشویم. حق مسلم و قطعی ما است که اعتصاب کنیم و حق ماست که فاسدان را از شرکت و منطقه بیرون کنیم و هیچ نیرویی نمیتواند جلوی این حق خواهی ما را بگیرد. کارگران هفت تپه از این بازی های فاسد شما نمیترسند و تسلیم نخواهند شد.

لغو فوری خصوصی سازی باید به سرعت انجام شود.

منتظر اعتراضات و اعتصاب گسترده تر باشید.

جمعی از کارگران هفت تپه از بخش های مختلف- چهارشنبه – ۹ مهر ۱۳۹۹

قبلی «
بعدی »
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: