حکم شنیع و قرون وسطایی شلاق بر پیکر کارگران محکوم است

  • مرداد ۲۱, ۱۳۹۹
  • دیدگاه غیر فعال شده است

صبح امروز یکشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۹:۳۰ دقیقه ، جلسه رسیدگی به پرونده اتهامی آقای محمد رضا دبیریان کارگر کشت و صنعت نیشکر هفت تپه در شعبه ۱۰۱دادگاه های کیفری دو شوش برگزار شد‌.
▪️شاکی خصوصی پرونده، رئیس پلیس اطلاعات و امنیت عمومی شوش می باشد و اتهام های انتسابی ایشان،افتراء، توهین به مسئولان به جهت سمت و نشر اکاذیب است.

پیش از این به موجب دادنامه ای که از سوی شعبه۱۰۱ دادگاه های کیفری ۲ شهرستان شوش صادر شده بود برای سه اتهام انتسابی، این کارگر در مجموع به ۲۲۲ ضربه شلاق محکوم شده بود.
این حکم به صورت غیابی و در جلسه ای غیر قانونی صادر شده بوده، چه آن که آقای دبیریان مبتلا به کوید-۱۹بوده و با عذر موجه قانونی در جلسه حضور نداشت ولی جلسه بدون حضور ایشان برگزار شد.نسبت به این حکم اعتراض واخواهی به عمل آمد و با پذیرش اعتراض ،جلسه مجدد در تاریخ۹۹/۵/۱۹ در همان شعبه تشکیل شد.
شاکی خصوصی ( رئیس پلیس اطلاعات و امنیت عمومی شوش )با وصف ابلاغ واقعی وقت رسیدگی به وی در جلسه حاضر نگردید.
” ایراد اساسی که چندین بار توسط فرزانه زیلابی وکیل کارگر هفت تپه در دادگاه تکرار و بر آن تٲکید شد این بودکه؛
آقای بهمنی رئیس پلیس اطلاعات و امنیت عمومی شوش هم شاکی خصوصی پرونده و هم تنظیم کننده گزارش و بازجوی پرونده بوده است و همین امر به تنهایی کافی است که بر اساس قانون، گزارش غیرمستند وی برای مقام قضایی مورد وثوق نباشد و محتوای گزارش در حد ادعا های بی اساس و فاقد دلیل تلقی گردد که می بایست به وسیله سایر ادله اثبات دعوا ، ادعا های خود را ثابت نماید.

سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه
۱۹ مرداد ۱۳۹۹

قبلی «
بعدی »
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: