حمایت کنفدراسیون ملی اتحادیه کارگری رومانی از کارگران اعتصابی ایران

  • مرداد ۲۱, ۱۳۹۹
  • دیدگاه غیر فعال شده است


کارگران و کارمندان پالایشگاه‌های نفت و پتروشیمی در جنوب ایران اعتصابی عظیم را آغاز نموده‌اند

ما از خواست کارگران ایرانی حمایت می‌کنیم!
روز شنبه اول اوت ۲۰۲۰، کارگران و کارمندان در پالایشگاه‌های نفت و پتروشیمی در جنوب ایران در شهرهای صنعتی آبادان، ماهشهر، قشم و همچنین در پالایشگاه پتروشیمی پارسیان در شهر لامرد در استان فارس و فازهای ۲۲ و ۲۴ پارس جنوبی در شهر کنگان، اعتراضات خود را آغاز نمودند. آنها بخاطر چندین ماه حقوق معوقه و شرایط سخت کار، نداشتن بیمه و حداقل امنیت در تاسیسات محل کارشان دست به اعتصاب زدند.

این سری از اعتصابات ادامه‌دار و در حال گسترش است. کارگران ایرانی در طی ۴۰ سال گذشته تحت رژیم ایران بسیار رنج کشیده‌اند، رژیمی که بطور سیستماتیک حقوق کارگران را نقض نموده است. حقوق آنها پرداخت نشده است و تهدید به اخراج شده اند و همچنین مکررا توسط نیروهای امنیتی دولت مورد حمله قرار گرفته اند. همچنین برخی از فعالین کارگری زندانی شده اند و هم اکنون با تهدید مبتلا شدن به کرونا؛ کووید-۱۹ در زندان‌های ایران مواجه هستند.

علاوه بر این، کارگران کارخانه صنعتی عظیم نیشکر هفت تپه برای ۵۰ روز است که در هوای بالای ۵۰ درجه سانتیگراد در خیابان‌های شهر شوش در جنوب ایران در اعتصاب هستند و خواهان دریافت حقوق عقب افتاده خود و برگشت کارگران اخراجی بر سر کارشان می‌باشند. آنها از دولت ایران هیچ پاسخی دریافت نکرده‌اند. اعتصاب و تظاهرات‌های آنها ادامه دارد.

بنابراین رژیم ایران می بایست؛
حقوق معوقه تمامی کارگران اعتصابی را پرداخت نماید.
اخراج و تهدید بر علیه زندگی کارگران را فورا متوقف نماید.
تمامی کارگران زندانی را بدون قید و شرط از زندان‌ها آزاد نماید.
ما از اعتراضات و اعتصابات کارگران ایرانی بویژه کارگران اعتصابی صنعت نفت و پتروشیمی در جنوب ایران و کارگران کارخانه نیشکر هفت تپه حمایت می‌نماییم.

با احترامات؛ بوگدان ایولیا هوسو
رئیس – کنفدراسیون ملی اتحادیه کارگری (کارتل آلفا)

قبلی «
بعدی »
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: