دولت درباره مجتمع هفت تپه تصمیم گیری می کند

  • مرداد ۱۶, ۱۳۹۹
  • دیدگاه غیر فعال شده است

متن ارسالی به کانال تلگرامی سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه

رئیس سازمان خصوصی‌سازی:

دولت دوشنبه آینده درباره مشکلات کارگران مجتمع کشت و صنعت هفت تپه تصمیم گیری خواهد کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، جلسه بررسی مشکلات کارگران مجتمع کشت و صنعت هفت تپه بعد از ظهر امروز در نشستی به ریاست آقای علی نیکزاد، نایب رئیس مجلس و با حضور ۱۰ تن از نمایندگان کارگران مجتمع هفت تپه و همچنین رئیس سازمان خصوصی سازی، تعدادی از نمایندگان و مسئولین دستگاههای ذیربط برگزار شد.

در این جلسه نمایندگان کارگران هفت تپه؛ لغو خصوصی سازی این مجتمع و جلوگیری از اقدامات مشابه در آینده، لزوم نظارت دقیق دستگاه های متولی بر روند خصوصی سازی، بازگشت به کار کارگران اخراجی، پرداخت حقوق معوقه و همچنین تمدید بیمه تامین اجتماعی کارگران این مجتمع را از جمله خواسته های اصلی کارگران معترض عنوان کردند.

علیرضا صالحی، رئیس سازمان خصوصی‌سازی در این نشست گفت: دوشنبه هفته آینده در جلسه ای با حضور معاون اول رئیس جمهور موضوع مجتمع هفت تپه با قید فوریت بررسی و قطعا دوشنبه آتی در این باره تصمیم گیری خواهد شد.

نایب رئیس مجلس نیز در پایان این جلسه ۳ ساعته، تصریح کرد: علاوه بر پیگیری این موضوع در سطح معاون اول رئیس جمهور در هفته آتی مقرر شد که بیمه تامین اجتماعی تمامی کارگران تا پایان سال تمدید شود.

وی با اشاره به زمان کشت یک ماهه نیشکر در اواخر مرداد ماه، افزود: استاندار خوزستان وظیفه دارد مدیریت زمان کشت را بر عهده گیرد و آقای کتب عمیر ( نماینده مردم شوش ) نیز موظف است تا هفته آتی با تهیه لیست کارگران، دفترچه تامین اجتماعی آنها را تا پایان سال تمدید کند.

نایب رئیس دوم مجلس گفت: چهارشنبه هفته آتی جلسه دومین جلسه پیگیری حقوق کارگران هفت تپه را برگزار می کنیم، رئیس سازمان خصوصی‌سازی باید تا آن زمان موضوع اهلیت یا عدم اهلیت در واگذاری مجتمع کشت و صنعت هفت تپه را به مجلس اعلام کند.

نیکزاد افزود: آقای بابایی، رئیس فراکسیون کارگری مجلس نیز پیگیری های لازم در تامین و اختصاص منابع، برای پرداخت علی الحساب حقوق معوقه کارگران این مجتمع از وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی را بر عهده دارد.

هفته گذشته و به دنبال طرح شکایت کارگران مجتمع کشت و صنعت هفت تپه در کمیسیون اصل نود قانون اساسی مجلس، ۳ تن از نمایندگان تهران عضو این کمیسیون در سفری به شوش مطالبات کارگران را پیگیری کردند که در نهایت منجر به برگزاری نشست امروز شد.

درنشست دیروز کارگران نیشکر هفت تپه با مجاسیان
وعده های شیرین
امید است محقق بشود
ارسالی به کانال تلگرامی سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه
۱۶/مرداد/۱۳۹۹

قبلی «
بعدی »
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: