از فعالین کارگری در برابر فشارهای امنیتی و معیشتی دفاع کنیم

  • فروردین ۲۷, ۱۳۹۹
  • دیدگاه غیر فعال شده است


طی روزهای گذشته با شروع مجدد اعتراضات به شرایط دشوار زندگی و معیشت، نیروهای امنیتی و قوه قضائیه فشار بر فعالین کارگری و خانواده های آنان را به اشکال متفاوتی افزایش داده اند.
قوه قضائیه با تکیه بر ماده قانونی کاملا ناشناخته و خلق الساعه اقدام به مصادره اموال کسانی نموده است که برای مرخصی جعفرعظیم زاده جهت پیگیری روند درمانی وثیقه گذاری کرده بودند.بهانه این اقدام قوه قضائیه تاخیر جعفر عظیم زاده در معرفی خود به زندان درزمان مقرر اعلام شده است. این در حالی ست که جعفر عظیم زاده علیرغم اینکه مشمول ضوابط هر دو دستور العمل قوه قضائیه پیرامون آزادی زندانیان سیاسی در دوره شیوع کرونا می باشد، به دلیل مخالفت دادستانی همچنان در زندان و در حال سپری کردن دوره پنج ساله محکومیت خویش است. لازم به ذکر است که یکی از این وثیقه گذاران پروین محمدی است که خود در مرخصی مشروط به سر میبرد و مورد وثیقه منزل مسکونی وی است که قوه قضائیه تصمیم به حراج آن گرفته است.
از سوی دیگر طی روزهای گذشته نیروهای امنیتی طی تماس هائی با اعضا ی اتحادیه آزاد کارگران ایران اقدام به تهدید آنان کرده ، همچنین با تحت فشار قرار دادن خانواده های این فعالین ازآنها خواسته اند تا از ادامه فعالیت های آنان جلوگیری کنند.
در ادامه این فشارهای امنیتی بر فعالین کارگری،بازجویان ودادستانی طی تماس با ناهید خداجو و شاهپوراحسانی راد از آنان خواسته اند تا برای سپری کردن مدت باقیمانده دوره محکومیت، خودرا به زندان معرفی کنند.
در ادامه سرکوب اعتراضات اجتماعی به شرایط معیشتی در شرایط دشوار کنونی و با وجود خطر بیماری واگیر کرونا، نیروهای امنیتی در کامیاران با دستگیری شبانه عرفان فخری، عبدالله یوزی و مبشر قربانی، اعضا انجمن صنفی کارگران و استادکاران کامیاران، ضمن تهدید ، ضرب و شتم و مصادره موبایل های آنان، دو تن از اعضا هیئت مدیره این انجمن را برای استعفا از هیئت مدیره انجمن تحت فشار قرار داده اند.
این فشارها و سرکوب اعتراضات کارگری ، نشانه هائی از طرح بلند مدت حاکمیت سرمایه داران در تقابل با اعتراضات اجتماعی به شرایط غیر قابل تحملی ست که با اعلام حداقل دستمزد بیشرمانه از سوی کارگزارن دولتی و کارفرماها، و همچنین شرایط دشوار اقتصادی و اجتماعی پس از دوره تعطیلی ناشی از شیوع کرونا است.
حاکمیت و دستگاههای اجرائی و امنیتی به خوبی دریافته اند که با وجوداختلاف طبقاتی که هرروز عمیقتر میشود، این بار طبقه کارگر و فعالین این طبقه با هدایت اعتراضات اجتماعی زمینه های جدی سرنگونی نظم موجود را مهیا خواهند کرد.
کارزار پشتیبانی از کارگران ایران از همه فعالین اجتماعی ، سازمانها و احزاب و تشکل های مستقل تقاضا میکند تا با اعتراض و اقدامات گسترده به حمایت همه جانبه از فعالین کارگری و کارگران زندانی، اقدام نمایند.

کارزار پشتیبانی از کارگران ایران

27فروردین 1399

karzarpki@gmail.com

قبلی «
بعدی »
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: