بیانیه جمعی از اعضای انجمن‌صنفی کارگران ساختمانی کامیاران

  • فروردین ۲۳, ۱۳۹۹
  • دیدگاه غیر فعال شده است

کارگران، خانواده‌های کارگری، اعضای انجمن‌های‌صنفی کارگران ساختمانی شهرهای مختلف و اعضای تشکلات مستقل کارگری.

هم‌سرنوشتان عزیز، شما طی چند روز اخیر به فراخوان کمپین(قرنطنیه بدون تامین معیشت یعنی گرسنگی) جواب مثبت دادید و به شیوه‌های مختلف همراه و پشتیبان این کمپین بودید و ما را حمایت کردید، جا دارد از این طریق از تک‌تک شما عزیزان تشکر و قدردانی کنیم و دست‌هایتان را به گرمی می‌فشاریم و هزاران گل را تقدی‌متان می‌کنیم.
بی‌شک این بار هم ثابت شد که سیستم سرمایه‌داری حاکم تاب و تحمل هیچ گونه اعتراض و حق‌خواهی کارگران را ندارد و هر حرکتی که کارگران و خانوادهایشان متحدانه و مستقل در دفاع از خود و اعتراض به وضعیت معیشتی خود انجام دهند را سرکوب خواهد کرد. حتی اگر آن حرکت انتشار یک عکس اعتراضی هم باشد.

بدون شک این سرکوب، پایان اعتراض و کمپین نخواهد بود و امیدواریم در شهرهای دیگر رفقا و هم‌سرنوشتانمان بار دیگر این کمپین اعتراضی را شروع کنند به این امید که بتوانیم با اتحاد و انسجام خود خواست “تامین معیشت” را به دولت تحمیل کنیم.

رفقا و حامیان کمپین دیروز پنج‌شنبه ساعت ۱۲ نصف‌شب بعد از قفل گروه کمپین، مدیر گروه کمپین اعتراضی و مدیر کانال انجمن‌ کارگران ساختمانی کامیاران آقای #عرفان_فخری توسط نهادهای امنیتی احضار و و همراه دو تن دیگر از اعضای هیئت مدیره انجمن تا ساعت ۵ صبح بازداشت و مورد بازجویی قرار گرفتند. چند عضو دیگر انجمن نیز احضار و بازجوی شده و تحت فشار قرار می‌گیرند که در نهایت با گرفتن گوشی تلفن همراه از مدیر گروه کمپین و کانال انجمن از سوی اداره اطلاعات و مسدود کردن ادمین‌ها دیگر کمپین، وزارت اطلاعات کامیاران بیانیه‌ی پایان کار کمپین را به صورت مفتضحانه‌ای اعلام می‌کنند.

بدون شک این بیانیه جواب حمایت کارگران و خانواده‌یشان از این کمپین نبوده و نیست. چرا که به برای شروع به کار کردن کمپین و اعتراض کارگران در هر سطحی نیاز به کسب اجازه از نهادهای امنیتی ندارد. و وعده‌های مسئولین هیچ ضمانتی و اعتباری ندارد چرا که خواست ما خواستی سراسری و طبقاتی است.

از آنجایی که گوشی مدیر گروه کمپین و کانال انجمن‌صنفی کارگران ساختمانی شهرستان کامیاران را پس نداده‌اند و ادمین‌ها(بقیه مدیرهای کمپین و کانال رسمی انجمن) را مسدود کرده‌اند، لذ‌ا ما نمی‌توانیم از طریق کانال و گروه کمپین خودمان این حرکت وقیح نهادهای امنیتی را افشا و محکوم کنیم. از این طریق از همه کارگرانی که به گروه کمپین پبوسته‌اند می‌خواهیم که از گروه تلگرامی کمپین خارج شوند چرا که به صورت کامل گروه تلگرامی و کانال انجمن در اختیار وزارت اطلاعات است.

جمعی از اعضای انجمن‌صنفی کارگران ساختمانی شهرستان کامیاران

قبلی «
بعدی »
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: