بیانیه انجمن صنفی کارگران و استادکاران ساختمانی شهرستان کامیاران

  • فروردین ۱۷, ۱۳۹۹
  • دیدگاه غیر فعال شده است


با توجه به شیوع ویروس کروناوبیکار شدن کارگران و استاد کاران ساختمانی
باوجود اینکه کارگران واستادکاران ساختمانی بیمه پردازان سازمان تامین اجتماعی می باشند ،بدون اینکه سازمان تامین اجتماعی در این شرایط سخت که همه کارگران واستادکاران ساختمانی بیکار هستند، راهکارویاکمکی به کارگران ساختمانی کرده باشد.در واقع بیمه کارگران ساختمانی با توجه به اینکه بیمه بیکاری و استراحت پزشکی به آنها تعلق نمی گیرد، فقط نجات دهنده و منجی سازمان تامین اجتماعی وعملامزیت آن برای دیگران و کمک حال دولت می باشد نه کارگران و استاد کاران ساختمانی .
دولت نیز همانند همیشه از زیر بار مسئولیتش شانه خالی کرده و به کارگران ساختمانی هیچگونه سبد معیشتی پرداخت نکرده است .
با توجه به شرایط پیش آمده و وظیفه انسانی،هیئت مدیره انجمن صنفی کارگران و استاد کاران ساختمانی و تعدادی از اعضا فعال انجمن، تعدادی پک خوراکی را برای خانوادهای کارگری که در این اوضاع بیکار هستند ودر شرایط نامناسبی به سر می برند تهیه و میان آنها توزیع کرده است.
کمک کردن ما تمرین نوعی از کار جمعی و گروهی است برای ایجاد آگاهی بخشی وحس همدلی در میان اعضا انجمن صنفی کارگران ساختمانی.
به باور ما همه انسانهایی که توانایی کار کردن دارند باید برای آنها کار ایجاد شود و آنهای که توانایی کار کردن ندارند از کمک های مالی مناسب بهرمند شوند.
وقتی دولت،مردم را به در خانه ماندن تشویق میکند و ممنوعیت ورود و خروج را اعمال میکند،وظیفه دارد که معاش مردم را تامین کند، کارگران اگر یک روز کار نکنند،خانواده هایشان از گرسنگی میمیرند،پس نباید انتظار داشته باشید که در خانه بمانند.

دولتها همیشه مدعی هستند که حامی طبقه خاصی نیستند ،اما واقعیت این است که تنهاازطبقه سرمایه داردفاع می کندبرای استثمار هرچه بیشتر کارگران.
بخش زیادی از کارگران یا اخراج شده اند و یا برای مدتی نامعلوم بیکار شده اند.

آیا در این شرایط؛
کارگران به اندازه سرمایه داران از امکانات خوراکی ،پزشکی و بهداشتی بهره مند هستند؟
آیا وضعیت معیشتی و سفره سرمایه دارن و مسئولین نیز همانند کارگران خالی است؟
کارگران تنها با “اتحاد” و ایجاد “تشکل مستقل” میتوانند وضعیت زندگی خود را بهبود ببخشند.

انجمن صنفی کارگران و استاد کاران ساختمانی شهرستان کامیاران

قبلی «
بعدی »
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: