پشتیبانی اتحادیه جهانی اینداستری آل از کارگران معدن چادرملو

  • بهمن ۱۳, ۱۳۹۸
  • دیدگاه غیر فعال شده است

برادران و خوهران گرامی
من به عنوان دبیر کل اتحادیه جهانی اینداستری آل ( IndustriALL) که بیش از 50 میلیون کارگر در بخش های معدن، انرژی و بخش های تولیدی مختلف رادر بیش از 140 کشور نمایندگی میکند، این نامه را مینویسم، تا پشتیبانی و حمایت همه جانبه خود را از مبارزه 300 کارگر معدن چادرملو که در تاریخ 5 بهمن ماه (25 ژانویه) از کار اخراج شده اند اعلام کنم.
اینداستری آ ل (IndustriALL) از وزارت کار و مسئولین استانی می خواهد تا به خواسته های به حق کارگران رسیدگی کنند و با دخالتگری در معدن چادرملو به سیستم رقت بار پیمانکاری که نتیجه ای جز استثمار هر چه بیشتر نیروی کار ندارد پایان دهند.
همچنانکه در نامه به حسن روحانی، پیرامون شرایط مجتمع پتروشیمی خمینی در هفته گذشته بیان کردیم،کارفرمایان اصلی به جای استخدام مستقیم کارگران و قبول مسئولیت کامل به عنوان کارفرما ی اصلی، به شبکه ای از شرکت ها و پیمانکاران نیروی انسانی متوسل می شوند که سود جویانه و بی پروا کارگران را مورد بهره کشی قرار می دهند.
بنا براین اتحادیه جهانی اینداستری آل (IndustriALL) از دولت ایران می خواهد که فورا دست به کار شده تا اطمینان حاصل شود که شرکت معدنی و صنعتی چادرملو که مالک معدن چادرملو است، تمامی کارگران اخراجی را فورا به کار باز گردانده، به استخدام پیمانی کارگران پایان دهد و آنها را رسما استخدام نموده و شرایط مناسب کاری در معدن را تضمین نماید
در همبستگی با شما
والتر سانچز
29 ژانویه 2020

قبلی «
بعدی »
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: